Radiologija

Atrankinė mamografinė patikra

tikslas yra išsamiai informuoti nacionalines/vietines valdžias, politikus, sveikatos apsaugos specialistus bei plačiąją visuomenę, kodėl naudinga pagal atrankinės patikros programą atlikti mamografiją.

Pranešimai iš konferencijų

Čia publikuojami pranešimai pateikti lektorių.

Visi norintys turėtų publikuoti savo pranešimą www.issuu.com ir atsiųsti nuorodą talpinimui į interneto svetainę.

www.issuu.com patalpinti pranešimai yra apsaugoti nuo kopijavimo.

Intervencinė radiologija

Intervencinė radiologija (IR), kuri Amerikos medicinos medicinos asociacijos 1992 metais buvo pripažinta kaip savarankiška specialybė, yra viena iš labiausiai besivystančių šiuolaikinės medicinos šakų. Šiuo metu intervencinės radiologijos gydymo metodai galėtų labai praplėsti nervų, plaučių, virškinimo trakto, urogenitalinių organų, periferinių kraujagyslių ligų gydymo galimybes ir pagerinti jų gydymo rezultatus.

Vis daugiau ligų, kurias anksčiau buvo galima gydyti tik įprastiniais chirurginiais metodais, pradedama gydyti endovaskuliniu būdu, išvengiant narkozės, sutrumpinant buvimo laiką stacionare. Šiais metodais mažiau traumuojamas ligonis, taip pat galima gydyti ir tuos ligonius, kurie yra neoperabilūs dėl savo sunkios būklės ar kitų gretutinių ligų. Lietuvoje ši medicinos šaka taip pat pagal galimybes sparčiai rutuliojasi, tačiau pasitaiko daug organizacinių ir kitokio pobūdžio sunkumų, dažnai nulemiančių neadekvatų jos progresavimą.
Šio straipsnio tikslas – pateikti IR įvairių, išskyrus širdies, procedūrų, atliekamų KMUK, apimtį, pobūdį ir progresavimo tempus, palyginti visa tai su išsivysčiusių užsienio valstybių duomenimis ir apibrėžti neadekvataus Lietuvos IR išsivystymo priežastis.

MRT (19)

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.